Banner
Su Sempozyumunda, Su Derdi Olan Başköylülere Polis Barikatı Print E-mail

224708_2975874212389_1820961147_n

22 Mart 2013 Cuma günü Bursa'da düzenlenen Su Sempozyumuna gerçek derdi olanlar alınmadı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Su Sempozyumu" Başköylüler tarafından protesto edildi. Mermer ocakları tarafından suları içilmeyecek düzeyde kirletilen köylü, Su Sempozyumuna katılıp dertlerini kamuoyu ile paylaşmak istedi, fakat içeri alınmadılar.

DOĞADER, "Su Sempozyumu" için gelen daveti red etti ve su mücadelesi veren Başköylülerin yanında su ve yaşam mücadelesine destek verdi.

Sorunun kaynağını görmeyen yetkilileri bir kez daha kınıyoruz. Başköylülerin görmezden gelinen bu sürecini bir an önce çözüme kavuşturulması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Su Sempozyumu adı altında, suyun ticarileşmesine zemin hazırlandı. Daha çok fuar alanına benzeyen Sempozyumda, içme suyunu metalaştırarak ulaşılmaz duruma getiren ambalajlı su üreticileri, yaşam alanlarını talan eden HES şirketleri ve bu su baronlarına ihtiyaçlarını karşılayan tedarikçilerin kuşatması altındaydı.

Başköy'e olan desteğimiz suları temizlenene kadar devam edecektir. Biz DOĞADER olarak çok iyi biliyoruz ki, Başköylüler kadını, erkeğiyle mücadeleye devam ettikçe onları görmezden gelen gözler görmek, işitmek istemeyen kulaklar işitmek zorunda kalacaktır.

DOĞADER