Banner
Havadan Para Kazanacaklar! Print E-mail

piyasalarHava satılır mı demeyin? Artık hava da satılık bir meta.

2012'de "Karbon Piyasaları" işlemeye başladığında hava da alınır satılır bir meta haline gelecek. Bu nedenle sermayedarlar, holding patronları, yöneticileri, gelecekte de kirli yatırımlarını sürdürebilmek için HES-Hidro Elektrik Santral gibi projelere yatırım yapıyorlar. Son iki yılda 2000'in üzerinde dere ve akarsuyun, su kullanım hakkı şirketlere devredildi. Yalnızca bir dere üzerinde bile 3-5 ve daha üzeri HES projelendirildi. Bunların bir çoğunun yapımına başlandı.

Dereler artık bu şirketlerin malı. Yöre halkı ile bu şirketler arasında, tartışmalar, çatışmalar yaşanıyor. Yenilenebilir Enerji Kanunu'nda yapılan değişikle HES şirketlere özel silahlı birlik kurma olanağı tanındı. Çok yakın gelecekte bu şirketlerin eli silahlı adamları ile vatandaşlar arasında çatışmalar gündeme gelecek. Yöre halklarının bin yıllardır kullandığı derenin suyunu artık para karşılığı almak zorunda kalacak.

Su ticarileştiriliyor, hava da bu ticarileşmeden payını yakın bir gelecekte alacak. Böylelikle yaşam için temel nitelikler, gemi azıya almış şirketlerin, sermayenin, kapitalizmin insafına terkedilmiş olacak. 

İşte bu geleceğimizi daha da karartacak "Karbon Piyasaları" için eğitimler başladı. Finans/Kapital, oluşturulan pazarda yavaş yavaş yerini alıyor. Önceleri yaşamak için emeğini satan emekçiler  şimdi çağdaşlaştırılmış bir kölelik düzeninde var olmak için satışa çıkarılacak.

Karbon piyasalarının piyonları için verilen eğitimler, süslenmiş bir maskenin altında karanlık bir geleceğe hizmet ediyor. Bilgi Üniversitesi'ndeki eğitim de bunlardan biri.

DOĞADER

http://www.bilgi-egitim.com/_progel_full.asp?id=61

  iklim-karbon-Afis-yuksek