Banner
Beykoz Ormanları, 3. Köprü İçin İçin Kurban Ediliyor Print E-mail

3ncu_kopru_guzergahi 3. Köprünün temeli siyasi iktidarın üst düzey katılımıyla 29 Mayıs 2013 günü atılacak.

"Burası İstanbul mu?" dedirtecek doğal güzellikleri barındıran, orman ve derelerle süslü Beykoz Ormanları üzerinden 3. Boğaziçi Köprüsü için yapılacak bağlantı yolları geçirilmesi planlandı.

Çeşitli demokratik kitle örgütleri, miting ve etkinliklerle güzergahın Beykoz Ormanları üzerinden geçmesine karşı olduklarını açıklamışlardı. Bu karşı duruşa rağmen siyasi iktidarın gösterdiği dikta yönetim anlayışı, Beykoz Ormanlarının yok edilmesi anlamını taşıyor. Benzer yapılaşma geçmişte 2. FSM Köprüsü bağlantı yollarında da yaşanmıştı. Beykoz Beykoz Ormanlarında, zamanın Çevre ve Orman Bakanlığı'nın bilgisi dahilinde Acaristanbul olarak bilinen yoğun yapılaşma örnekleri bilindiği için Beykoz Ormandaki yapılaşmanın hızlanarak artacağını tahmin etmek zor değil.

Siyasi iktidarın, doğayı, ormanları yok etme pahasına geliştirdiği projelerden zararlı çıkan yine bizler olcağız. Yaşam destek sistemlerimizin bu hızda yok oluşun önüne geçmek için herkesin üzerine düşen sorumluluğun farkına vararak verilen mücadelelere yer alması gerekiyor.

DOĞADER

Üçüncü köprünün temeli atılıyor...
http://www.cnnturk.com/2013/turkiye/05/23/ucuncu.koprunun.temeli.atiliyor/709060.0/index.html

Üçüncü köprü havadan görüntülendi
28 Mart 2013
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22919160.asp?mnID=22919160